Sıkça Sorulan Sorular

Hafta içi 14:00’ye, Cumartesi 10:00’a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilmektedir. Pazar Günü ve Resmî Tatil Günlerinde Verdiğiniz Siparişleriniz Bir Sonraki İş Günü Kargoya Verilmektedir.

Şiparişiniz kargoya verildiği anda ,sipariş oluştururken yazmış olduğunuz mail adresinize,Sipariş detayları ve kargo takip bilgileri otomatik olarak mail olarak gelir.Ayrıca  siparişinizi hesabım bölümünden siparişler sekmesinden de  takip edebilirsiniz.

100 TL nin altındaki siparişlerde Türkiye’nin her yerine 35 tl kargo bedeli eklenir.

100 TL üzeri siparişlerde kargo bedeli bize ait olup herhengi bir ücret ödemezsiniz.

100 tl üzeri alışveriş yapmışsanız  kargo bedeli talep eden kargo personeline asla ödeme yapmayınız,aksi bir durumda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi şubenizden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.

3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almazsanız siparişiniz Tohumbaba,ya iade edilir.

İade edilen paketinizi istemeniz halinde alıcı ödemeli olarak  tekrar kargoya veririz,bu sefer kargo bedelini siz ödersiniz.Gerçi bu durumla pek sık karşılaşmıyoruz.

 

tohumbaba.com üzerinden yalnızca Türkiye sınırları içerisinde teslimatımız var.

TÜM TOHUMLARIMIZ YEREL YERLİ ATALIK ANAÇ TOHUMLARDIR.

GDO lu,Hibrit ve ya İthal tohum değildir. Bizden almış olduğunuz tohumlardan üretmiş olduğunuz ürünlerden tekrar tohum alarak neslini devam ettirebilirsiniz.

Anlayamassınız anlamak için milyon dolarlık labaratuar analizi gerekli,Ama merak etmeyin,GDO lu ve ya Hibrit tohumların fiyatları altından pahalı,Hiç kimse bu tohumları alıpta yerli tohum diye satmaz,Hele benim gibi bir Vatansever ülkesine bu ihaneti asla yapmaz.İçiniz rahat olsun.

Çimlenmeyen tohum olmaz,olamaz.Ancak çimlendirilemeyen tohum olur.Tohumlarımızın tamamı bir önceki yıla ait olup,çimlenme ve özellik testinden geçmektedir.Fazla sulama ve ya düzensiz sulama gibi uygun olmayan şartlarda tohum çimlenmez.Tohum çimlendirme hakkında bilgiler,Sitemizin kütüphane bölümünde mevcut,size yardımcı olacaktır.

Tohumlarımızı küflenmeye böceklenmeye,mantari ve virüsel hastalıklara karşı korumak için.Hazırladığımız gülleci bulamacı ile ilaçlıyoruz.

TOHUM İLAÇLAMAK İÇİN

Gülleci bulamacı tarifi de şöyle: %10 lt Su, %3 kükürt, %1,5 Sönmemiş kireç kaynatılır ve soğutulur.

Soğuduktan sonra isteğe göre bazı tohum çeşitlerini ayırabilmek için değişik renklerde gıda boyası ilave edilebilir.

Bu karışımın soncunda tamamen organik ve doğal bir ilaç ortaya çıkar. (Kalıntı bırakmaz,herbisit içermez) Ortaya çıkan bu karışımın bilimsel ismi kalsiyum polisülfit,dir. Oluşan alkali gülleci bulamacının pH değeri 10,7 civarında olur.

Tohumlar bu karışımın içerisine daldırılır çıkartılır, gölge bir yerde kurumaya bırakılır.